Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

100 rocznica urodzin JP II

Mural z postacią Jana Pawła IISłowa "Czas ucieka, wieczność czeka", przywołane przez św. Jana Pawła II podczas niezapomnianego spotkania z mieszkańcami rodzinnych Wadowic zapadły wszystkim w pamięć. Dziś w tych dziwnych  i trudnych dla nas wszystkich tygodniach może nam się wydawać, że czas się zatrzymał, a świat całkowicie zmienił. Jednak wiemy, że i teraz są rzeczy pewne i postawy, na których zawsze możemy się oprzeć. Wzorem i przykładem do naśladowania  dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim jest postać naszego Patrona.

Doskonale pamiętamy, że 18 maja przypada 100 rocznica urodzin naszego wybitnego rodaka - św. Jana Pawła II. Okoliczności nie pozwalają  na wyjątkowe uroczystości, jednak podjęte przez szkołę działania sprawią, że zapamiętamy to wyjątkowe wydarzenie i godnie uczcimy Świętego.

Na ścianie szkoły powstaje piękny mural z postacią Jana Pawła II.

Wszyscy chętni uczniowie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym i quizie z wiedzy o Patronie.

Wychowawcy i nauczyciele naszej szkoły podczas lekcji zdalnych przypominają sylwetkę św. Jana Pawła II, dzieje jego pontyfikatu , słowa do nas kierowane, zwracają też uwagę na niezwykły dar, jaki posiadał Papież – umiejętność nawiązywania wspaniałego kontaktu z dziećmi i młodzieżą.

W najbliższy poniedziałek - 18 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele parafialnym w Józefowie, w intencji rodziców, uczniów oraz wszystkich pracowników SP w Majdanie Nepryskim. Serdecznie zaprasza na nią Pani dyrektor Maria Rysztak. Postarajmy się w niej uczestniczyć z zachowaniem wszystkich zalecanych środków ostrożności.

Pamiętajmy, że czas dzieciństwa Karola Wojtyły, jego dorastania, kapłaństwa i pontyfikatu przypadł na trudne czasy. W młodym wieku stracił mamę oraz brata. Młodość to czas okupacji. Droga do kapłaństwa wiodła przez lata wojny i okupacji. Wreszcie samo kapłaństwo oraz pontyfikat to czas umacniającego się komunizmu na świecie. Nasz Patron był człowiekiem  wielkiej wiary, który nigdy nie zwątpił w zwycięstwo dobra nad złem i w to, że będzie lepiej. Przez lata swoją wiarą i postawą  "zarażał" ludzi na całym świecie, będąc niezłomnym orędownikiem Bożego Miłosierdzia.

Pamiętajmy o tym i zwróćmy się do świętego Jana Pawła II w tym trudnym dla nas czasie, na pewno nie zostaniemy bez pomocy i wsparcia.

Poprawiono: piątek, 15, maj 2020 09:58

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine