Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Mistrz Pięknego Czytania - konkurs dla klas IV - VI

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."

Mistrz Pięknego CzytaniaBiblioteka szkolna  przy współpracy nauczycieli języka polskiego: p. Anny Gontarz i p. Aliny Gontarz zorganizowała 30 maja 2018 r. konkurs pięknego czytania. Konkurs miał za zadanie nie tylko wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Najważniejszym celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą nie tylko obowiązkową, poznawaniem książek polskich autorów, uwrażliwienie na piękno słowa. W zmaganiach z czytaniem tekstu oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Tytuł - "Mistrz Pięknego Czytania" zdobyła Amelia Buczkowska uczennica kl. V. Zostały przyznane dwa wyróżnienia dla: Amelii Kołodziej z kl. VI i Oliwii Bielak z kl. IV a. Nagrodzone osoby dostały dyplomy i książki, a pozostali uczestnicy upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Czytanie rozwija, uczy, daje chwile wytchnienia i rozrywki, pozwala rozumieć siebie i innych. Zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi swoimi książkowymi fascynacjami!

Organizatorką konkursu była bibliotekarka p. Anna Krzaczek.

Mistrz Pięknego Czytania Mistrz Pięknego Czytania Mistrz Pięknego Czytania

Poprawiono: poniedziałek, 04, czerwiec 2018 06:28

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine