Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Akcje Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich wydarzeń. Gratulujemy i jesteśmy dumni z młodych ludzi o wrażliwych sercach. Zamieszczamy też zdjęcia z akcji.

Akcje Szkolnego Koła CaritasW marcu członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły wzięli udział w  świątecznej zbiórce żywności. Chłopcy i dziewczęta w 2,3 i 4 osobowych grupach z radością zjawiali sie w sklepie, aby poświęcić odrobinę wolnego czasu na pomoc potrzebującym. Nad akcją czuwała pani Joanna Wakoń. Uczniowie w charakterystycznych czerwonych koszulkach, identyfikatorach i z szerokim uśmiechem na twarzy rozdawali ulotki, przyjmowali żywność, dziękowali i życzyli wesołych świąt. Wszystko poszło niezwykle sprawnie i bez większych problemów. Zebraliśmy mnóstwo przeróżnej żywności - od makaronów, przez mąkę i kaszę, aż po pyszną czekoladę. Dary trafiły do rodzin naszej parafii, ciesząc serca i żołądki.

Następną akcją w jaką włączyli się wolontariusze była akcja charytatywna "Palma". Już po raz kolejny  dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wykonały palemki wielkanocne. Kwiaty do palemek dzieci robiły po lekcjach i na przerwach. Akcja miała  na celu uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na los chorych  dzieci, które żyją tuż obok nich. Następnie uczniowie sprzedawali palmy przed Mszą Świętą.

W lutym i w marcu wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w naszej szkole dla małego Jasia z Biłgoraja. Udało nam się nazbierać 510,32 zł. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uruchomione specjalnie dla Jasia.

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc i życzliwość!

Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas
Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine