Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

"Słudzy miłosierdzia"

Słudzy miłosierdziaNa zakończenie Tygodnia Miłosierdzia w dniu 9 kwietnia br. do Centrum Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie przybyli pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski. Byli tam również wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdane Nepryskim pod opieką p. Joanny Wakoń – opiekuna SKC i p. Alicji Muca – Koordynatora Parafialnego Caritas jak też wolontariusze SKC ze Szkoły Podstawowej w Józefowie i Gimnazjum w Majdanie Nepryskim ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze z Caritas parafii.

XIII pielgrzymka środowisk Caritas odbyła się pod hasłem: "Słudzy miłosierdzia". Uroczystą Mszę Św. odprawił J. E. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka, Przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, który powiedział m. n.: "Dzieła miłosierdzia przyczyniają się do tworzenia przyjaźni, które są miłe w oczach Boga. Przyjaźni między tym kto pomaga i tym, kto otrzymuje pomoc.”

Konferencję "Kim jest sługa?" poprowadził ks. Artur Ważny, który powiedział m. in.: "Dając jałmużnę, nie możemy zapomnieć o tym, że najważniejsze to dawać Jezusa". Po Konferencji oraz mszy świętej w sanktuarium Św. Jana Pawła II odbyła się integracja pielgrzymów poprowadzona przez wodzireja. O godzinie 15:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach uroczyście odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach Caritas. Pomimo bogatego programu i deszczowej pogody mieliśmy jeszcze czas na zwiedzanie. Wróciliśmy umocnieni i uśmiechnięci.

Słudzy miłosierdzia Słudzy miłosierdzia Słudzy miłosierdzia
Słudzy miłosierdzia Słudzy miłosierdzia Słudzy miłosierdzia

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine