Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Akcje Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich i nadchodzących wydarzeń.

Akcja numer 1 "Zbieraj nakrętki"
W piątek 13 października 2016 r. po raz kolejny w ramach akcji zbierania plastikowych nakrętek wsparliśmy podopiecznych  Hospicjum Santa Galla w Łabuniach. Tym razem zostało zebranych 14 worków nakrętek. Zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego włączenia się w działalność charytatywną na rzecz potrzebujących. Zbieranie nakrętek nic nie kosztuje, a może naprawdę komuś pomóc.

Akcja numer 2 "Znicz"
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy współpracy z Caritas Parafii Józefów w sobotę 29.10.2016 r. sprzedawali znicze i wiązanki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie oraz uczniom, którzy pomimo jesiennej pogody zaangażowali się z ogromnym zapałem i oddaniem.

Akcja numer 3 "Wylosuj Anioła. Kartki Wsparcia dla dzieci na onkologii"
Serdecznie zapraszamy do Akcji pisania kartek – wsparcia dla dzieci na oddziałach onkologii w Lublinie i Warszawie, która nosi nazwę "Wylosuj Anioła". Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisanie kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia. Uczniowie naszej szkoły na lekcjach techniki z panią Ewą Marzec wykonali już takie kartki – wsparcia. Chcemy je wysłać już w niedługim czasie wraz z małymi upominkami. Wiemy, że potrzebne są lampki nocne na klips i mamy prośbę do rodziców o wsparcie.

Akcja numer 4 "Pola Nadziei"

Życie nie tylko po to jest by brać...,
ale by żyć siebie samego trzeba dać.

Akcja "Pola nadziei" rozpoczęła się w obecnym roku szkolnym w październiku 2016 r. Dnia 10 listopada każda klasa wysadzi trzy żonkile na szkolnym ogrodzie, wiosną wolontariusze będą je sprzedawać i uzyskane fundusze zostaną przekazane Hospicjum Santa Galla w Łabuniach. Wiosną będziemy mogli podziwiać efekt naszej wspólnej dobroczynności: żółte pole pachnących żonkili wokół szkoły i świadomość że dzięki nam wszystkim komuś cierpiącemu było lżej odchodzić w otoczeniu życzliwych ludzi.

Cebulka żonkila zasadzona jesienią rozkwita jako piękny kwiat. To jest właśnie istotą kampanii "POLA NADZIEI". Żonkil – międzynarodowy symbol nadziei zakupiony i zasadzony w ogrodzie, na balkonie, czy skwerze wspomoże Hospicjum Santa Galla w Łabuniach. Pomagając osobom chorym i niepełnosprawnym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed odchodzeniem, dajemy nadzieję na życie bez bólu, w otoczeniu życzliwych ludzi. Pole nadziei nie oznacza dwóch hektarów żonkili. Wystarczy jeden kwiat, który przypomni nam, że braliśmy udział w akcji.

Prosimy także rodziców o wsparcie w tych akcjach.

Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas Akcje Szkolnego Koła Caritas

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine