Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Akcje Szkolnego Koła Caritas 2017

"Idziesz przez świat i światu dajesz
kształt przez Twoje czyny...
"
(St. Wyspiański)

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy aktualne akcje, w których bierzemy udział.

Akcja numer 1 JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA "SKARBONKA MIŁOSIERDZIA" - "DLA MAŁGOSI"
Skarbonek MiłosierdziaMałgosia zmaga się z ostrą białaczką szpikową. O chorobie dowiedziała się 13 stycznia br., od tego czasu przeszła już dwa cykle chemioterapii. Przed nią długie leczenie, konieczny będzie również przeszczep szpiku kostnego. Akcja ta będzie polegać na składaniu przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel "Skarbonek Miłosierdzia". Proponujemy, by w czasie Wielkiego Postu rezygnować z własnych przyjemności, a równowartość np.: słodyczy, umieścić w "Wielkopostnej Skarbonce". Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas codziennie będą zbierać pieniążki do puszki. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i z góry dziękujemy za okazane serce.

Akcja numer 2 "POLA NADZIEI 2017"
"Pola Nadziei" to kampania na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. Międzynarodowym symbolem programu są żonkile, które przypominają o osobach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie umierania. Akcja ta będzie polegać na zbiórce żywności. Mogą to być takie produkty jak np: makaron gruby, olej, cukier, mąka, dżem itp. oraz środki opatrunkowe jak gaza i inne np. maści linomag, lantan. Produkty te zostaną przekazane do hospicjum Santa Galla w Łabuniach.

Chorych wciąż przybywa, dlatego nigdy dość mówić i przypominać, czy uwrażliwiać młodych ludzi na obecność i pomoc drugiemu człowiekowi. Dzięki takim inicjatywom jesteśmy w stanie na chwilę zatrzymać się, rozejrzeć i dostrzec problemy innych. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom naszej szkoły, że chętnie uczestniczą w takich akcjach. Nie zapominają o drugim człowieku, przecież każdy z nas żyje wśród ludzi i każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy drugiego człowieka.

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine