Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Konkurs w Nadleśnictwie Józefów

Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej12 czerwca 2013 r. w Józefowie odbył się "Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej" zorganizowany przez Nadleśnictwo Józefów. W konkursie tym wzięło udział wielu uczniów różnych szkół, zarówno podstawowych jak i gimnazjów oraz liceów. Poziom wiedzy uczestników dotyczącej zarówno ochrony jak i gospodarki leśnej  był bardzo wysoki. Świadczą o tym kilkakrotne dogrywki w celu wyłonienia mistrzów.

Z naszej szkoły wzięło udział dwoje uczniów: Dominik Berdzik z kl. III, który zajął III miejsce w kategorii klas młodszych szkół podstawowych oraz  Patrycja Bździuch ucz. kl. VI, której tym razem szczęście nie dopisało. Uczniów tych przygotowywały panie Małgorzata Czerwieniec i Bożena Pomarańska.

Konkurs i oprawa były perfekcyjnie przygotowane z myślą o rozbudzaniu u uczniów zainteresowań ochroną przyrody, docenianiem walorów przyrodniczych najbliższej okolicy. Był spacer ścieżką przyrodniczą, na której uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość poznania wielu ciekawych gatunków roślin. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zjedli pyszną zupę i bawili się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Takie konkursy na pewno rozbudzają zainteresowania tą problematyką i przyczyniają się do powiększania grona "Przyjaciół Lasu".

Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej
Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine