Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Jak się uczyć w domu?

mt_ignore:Jak się uczyć w domu?

Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie

Spotkanie Przyjaciół BibliotekPo raz XV uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim należący do Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z bibliotekarką p. Anną Krzaczek uczestniczyli w Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie, które odbyło się 8.11.2017 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy Aleksandrów.

Zebrani obejrzeli występ artystyczny uczniów ze SP im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji na temat "Działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej". Pani Stanisława Dzikoń Kierownik Punktu Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Biłgoraju przybliżyła "Zabytki architektury drewnianej powiatu biłgorajskiego". Podsumowano zabawę, w której uczniowie musieli wykazać się znajomością zabytków architektury drewnianej naszego powiatu. Nagrodę zdobyła Gabriela Hanys z kl. IV a i Amelia Tracz z kl. II gimnazjum.

Dużym zainteresowaniem i powodzeniem cieszyły się Mini warsztaty robienia kwiatów z bibuły prowadzone przez panie: Helenę Koszarną i Teresę Puźniak. Atrakcją spotkania był występ Ludowego Zespołu Śpiewaczego "Aleksandrowiacy" oraz prezentacja stroju biłgorajsko-tarnogrodzkiego przez panią Janinę Bielak.

Imprezami towarzyszącymi były: wystawa fotografii "Z książki do wyobraźni", wystawa rękodzieła ludowego "Cudeńka z bibuły i nici", degustacja wypieków "Leśna Polana" oraz poczęstunek. Atrakcją dla uczniów było losowanie numerków i otrzymanie nagród rzeczowych.

Spotkanie pozostawiło w nas wiele miłych wrażeń i zachęciło do częstych spotkań z literaturą oraz poszerzania wiedzy o regionie.

Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Spotkanie Przyjaciół Bibliotek
Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Spotkanie Przyjaciół Bibliotek

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine