Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

W krainie książek - pasowanie na czytelnika

W krainie książek - pasowanie na czytelnikaPasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Do biblioteki przybyli uczniowie kl. I wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Bednarz oraz p. dyrektor Maria Rysztak.

Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Starsze koleżanki i koledzy z kl. III i IV na tę okazję przygotowały krótką część artystyczną pod kierunkiem bibliotekarki p. Anny Krzaczek.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając je. Odgadywali także bajkowe zagadki, które miały na celu sprawdzić ich  wiadomości na temat bohaterów baśni i bajek. Wszyscy wzorowo zaliczyli tę część, po czym złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pasowanie na czytelnika odbyło się oczywiście wielką księgą pełną bajek. Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki oraz pamiątkowy dyplom, który  będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

Od tej chwili uczniowie klasy I są pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mamy nadzieję, że będą stałymi gośćmi w bibliotece i kontakt z książką sprawi im wiele radości i zadowolenia.

W krainie książek - pasowanie na czytelnika W krainie książek - pasowanie na czytelnika W krainie książek - pasowanie na czytelnika

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine