Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Ognisko Niepodległości

Ognisko NiepodległościRadość z tego, że Polacy mogą już od stu lat znowu żyć w wolnym kraju, a także refleksję nad tragicznymi wydarzeniami minionego wieku wyrazili uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście zgromadzeni wokół Ogniska Niepodległości, które zapłonęło w czwartek 8 listopada tuż po Wieczorze Wspomnień. Wspólny śpiew pieśni wojskowych powstałych w czasie I wojny światowej, a także współczesnych, poświęconych wydarzeniom z historii Polski, pozwolił na pełniejsze przygotowanie się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Krótka część artystyczna przypominająca okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę, a także czasy późniejsze, w których Polacy jeszcze wiele razy przelewali krew w jej obronie, była dopełnieniem tej swoistej podróży w przeszłość.

Cieszymy się, iż na tym patriotycznym spotkaniu mogliśmy gościć: Zastępcę Burmistrza Józefowa p. Ryszarda Ostasza, ks. Dziekana Zenona Mrugałę, ks. Tomasza Leńczuka, p. Henryka Paskę, p. Jana Pakulskiego, p. Krystynę Basińską, p. Kazimierę Gontarz, p. Kazimierę Holko, p. Jana Kusiaka, p. Ryszarda Bojarskiego wraz ze strażakami, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, wielu naszych uczniów wraz z rodzicami i innych, którzy zechcieli uczcić z nami stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Wyrażamy wdzięczność ks. Dziekanowi za skierowane do nas słowa i modlitwę w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy stracili życie walcząc o jej wolność. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie i zaprezentowanie wzruszających piosenek oraz panom strażakom za pomoc w przygotowaniu ogniska. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, którzy brali w nim czynny udział. Swoim zaangażowaniem nie tylko wykazali pełną szacunku postawę wobec Polski, ale też wobec naszej Małej Ojczyzny. Na pamiątkę uczestnicy spotkania otrzymali flagi wykonane przez p. Elżbietę Berdzik.

Za przygotowanie Ogniska Niepodległości odpowiedzialni byli: p. Elżbieta Olędzka, p. Rafał Knap i p. Krzysztof Król.

Ognisko Niepodległości Ognisko Niepodległości Ognisko Niepodległości
Ognisko Niepodległości Ognisko Niepodległości Ognisko Niepodległości

Poprawiono: środa, 14, listopad 2018 22:40

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine