Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

"Rekordy dla Niepodległej"

Rekordy dla NiepodległejW piątek - 9 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie o symbolicznej godzinie 11.11, w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, wszyscy uczniowie zaśpiewali hymn państwowy. To niepowtarzalne wydarzenie zostało ogłoszone przez panią Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. I my również, jako społeczność szkoły, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej  akcji bicia rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego "Rekord dla Niepodległej". W tym celu wszystkie klasy zgromadziły się na holu szkoły, by razem, w atmosferze zadumy i spokoju, odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego".

Dnia 9 listopada 2018 roku w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbyła się uroczysta gala "Lubelskie rekordy dla Niepodległej", podsumowująca działania poświęcone obchodom 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do udziału w gali zaproszono delegacje dzieci i młodzieży ze 169 szkół i placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego, które w dniu 8 czerwca 2018 r. wzięły udział w akcji "Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" i otrzymały certyfikat Biura Rekordów w kategorii najwięcej osób tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Maria Rysztak wraz z uczennicą Agatą Kostrubiec przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, która odebrała Certyfikat. Jej organizatorami byli Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej akcji "Rekord dla Niepodległej". Uroczystą galę uświetniły występy artystyczne  młodzieży z publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Zamościu oraz dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego "Zwierzyniacy". Podczas uroczystości obejrzeć można było wystawę fotorelacji prezentujących dotychczasowe działania szkół i placówek związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czujemy ogromną satysfakcję i radość, iż znaleźliśmy się wśród szkół, które pobiły rekord w tańczeniu poloneza. Wyrażamy wielkie podziękowania tym wszystkim, którzy zaangażowali się w to wielkie przedsięwzięcie, którym zapisaliśmy się złotymi literami w historii lokalnej społeczności.

Rekordy dla Niepodległej Rekordy dla Niepodległej Rekordy dla Niepodległej
Rekordy dla Niepodległej Rekordy dla Niepodległej Rekordy dla Niepodległej
Rekordy dla Niepodległej Rekordy dla Niepodległej Rekordy dla Niepodległej

Poprawiono: środa, 14, listopad 2018 22:47

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine