Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"
Jan Paweł II.

Międzynarodowy Dzień WolontariuszaMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia tej pracy oraz uznania dla wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas w celu niesienia pomocy innym.

Świętowali w tym dniu także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Majdanu Nepryskiego. Z tej okazji 5 grudnia 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, o godzinie 10 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Bp Mariana Rojka, w której uczestniczyły Szkolne Koła Caritas diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pasterz naszej diecezji podczas homilii zauważył, czym wyróżnia się wolontariusz oraz zwrócił uwagę na to, że powinien on naśladować Jezusa Chrystusa i od Niego uczyć się.

Wolontariuszy doceniła także Minister Edukacji Narodowej, która napisała: "Każdego roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja, aby wyrazić szczególną wdzięczność wszystkim tym, którzy angażują się w bezinteresowną pomoc innym. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to także święto uczniów i nauczycieli, którzy w ramach kół wolontariatu podejmują działania na rzecz społeczności szkolnych i lokalnych".

"Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragnę serdecznie podziękować nauczycielom i uczniom-wolontariuszom za pomnażanie wspólnego dobra. Dzięki Waszej wrażliwości i życzliwości otaczający nas świat staje się lepszy. Podejmowane przez Was działania przyczyniają się do budowania prawdziwych relacji i trwałych więzi opartych na ludzkiej solidarności" - czytamy w liście szefowej MEN do uczniów i nauczycieli wolontariuszy.

Opiekunami Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole są panie: Alina Gontarz i Joanna Wakoń.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine