Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

"Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz". "Tak Pomagam".

Akcje SKCWolontariusze wraz z opiekunami w ramach Szkolnego Koła Caritas podejmują działania na rzecz społeczności szkolnych i lokalnych. Aby jeszcze prężniej brać udział w akcjach panie Alina Gontarz i Joanna Wakoń wzięły udział w projekcie "Nie zapalisz innych, jeśli sam nie płoniesz", podczas którego opiekunowie SKC i członkowie PZC naszej diecezji spotkali się z Ks. Markiem Decem - wicedyrektorem Caritas Polska oraz pracownikami Caritas w Warszawie. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie aktywizacji wolontariatu oraz zwiększenie identyfikacji liderów wolontariatu naszej diecezji z działaniami Caritas. Spotkanie ukazało dorosłym wolontariuszom, że kampanie pomocowe Caritas Polska, w których uczestniczymy na poziomie diecezji, w wymiarze ogólnopolskim docierają do rzeszy osób potrzebujących. Wolontariusze obejrzeli poruszające spoty nagrane przez Caritas Polska, w których seniorzy mówią, jak udzielona pomoc odmienia ich życie. Wyjazd miał również wymiar edukacyjny i integrujący. Przedstawiciele SKC i PZC obejrzeli wystawę: "Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918" w Muzeum Narodowym, zwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Króla Jana Sobieskiego w Wilanowie.

W dniach 7 i 8 grudnia br. w sklepach całej Polski odbyła się świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Caritas Polska pod hasłem "Tak POMAGAM". Członkowie Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim chętnie włączyli się do akcji. Ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym.

Celem zbiórki było pozyskanie żywności z długim terminem ważności i łatwej do przechowywania. Zebrane artykuły zostaną przekazane w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla podopiecznych Caritas.

Następną akcją w jaką włączyli się nasi wolontariusze była akcja charytatywna dla Małgosi Rogowskiej, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. W niedzielę 9.12.2018 r. wolontariusze Caritas rozprowadzali stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe na placu przykościelnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, nauczycielom i uczniom.

Akcje SKC Akcje SKC Akcje SKC
Akcje SKC Akcje SKC Akcje SKC

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine