Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Szanujcie, pomagajcie, kochajcie starszych ludzi,
bo Oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak Oni..."

Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-OpiekuńczymAdwent to szczególny czas, w którym dzielimy się dobrem i radością z innymi, oczekując na Boże Narodzenie. Dlatego po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wybrali się do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego "Gawra". Pod opieką pań Joanny Wakoń i Aliny Gontarz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 17 grudnia kolędowali z podopiecznymi i pracownikami placówki. Wspólny śpiew pięknych, polskich kolęd przy akompaniamencie gitary wywołał wielką radość i zadumę nad tajemnicą wcielenia. Życzenia złożone przez uczniów, a także piękne kartki świąteczne wykonane w ostatnim czasie przez wolontariuszy wywołały nie tylko szeroki uśmiech na twarzach, ale również łzy wzruszenia.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów oraz pensjonariuszy. Nasze działania pokazują, że często potrzeba niewiele, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Taka forma uczy również tego co w życiu jest bardzo ważne: wrażliwości, cierpliwości a przede wszystkim bezinteresowności. Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za przyłączenie się do podejmowanych akcji!

Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Kolędowanie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine