Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Tak, pomagam!

Tak, pomagam!Przeżywany obecnie czas Wielkiego Postu, a z nim zachęta do jałmużny doskonale łączy się z akcją, podczas której w dniu 30 marca br. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: "Tak, pomagam!".

Caritas pragnie na Święta Wielkanocne dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Przedmiotem zbiórki były artykuły codziennej potrzeby: kasza, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne. Z zebranych produktów spożywczych przygotowane zostaną paczki żywnościowe, które trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Tylko dobra wola, zrozumienie, życzliwość i wielkie serce darczyńców przyczynią się do tego, że ludzie potrzebujący z naszej gminy będą mogli mieć pełne radości i miłości nadchodzące święta.

Akcją, kierowały panie: Alina Gontarz i Joanna Wakoń. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom.

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine