Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Zakoduj w QR

Zakoduj w QRKody QR mogą być doskonałym sposobem na kreatywne wykorzystanie smartfonów i tabletów, nie tylko podczas lekcji. Sprawdzą się również podczas wycieczki czy wakacyjnego wyjazdu. W ten sposób można na przykład zorganizować grę miejską. Uczniowie mogą rozwiązywać zadania zakodowane lub samodzielnie tworzyć ciekawe zagadki.

W celu przybliżenia tej tematyki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim zostały zorganizowane zajęcia, których tematem były kody QR. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co to są kody QR, jak je tworzyć i w jaki sposób można je wykorzystać.

Zakoduj w QRPod koniec zajęć nauczyciele odczytywali ciekawe zadania matematyczne za pomocą skanera kodów QR. Każda osoba miała za zadanie rozwiązać zadanie, a następnie odszukać w klasie kodu na który był wynik jego zadania. Obok rozwiązania był kod pod którym ukrywała się ciekawa niespodzianka. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele i uczniowie. Każdy z nich zdobył wiedzę na temat kodów QR umożliwiających posiadaczom urządzeń mobilnych szybkie odczytanie zakodowanej zawartości za pomocą specjalnych aplikacji oraz poznali przykłady wykorzystania kodów QR w edukacji.

Działanie realizowane było w ramach projektu "Zagraj z matematyką!". Było ono dofinansowane przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Zakoduj w QR Zakoduj w QR Zakoduj w QR

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine