Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada to szczególna data dla Polaków. Tego dnia czcimy bohaterstwo i waleczność naszych przodków, dzięki którym w 1918 r. Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim również pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju, a w piątek - 8 listopada uroczyście obchodzili 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z pomocą nauczycieli: p. Elżbiety Olędzkiej, p. Alicji Biszczanik, i p. Rafała Knapa przygotowali podniosłą i wzruszającą akademię, podczas której wybrzmiały patriotyczne wiersze i piosenki mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

11 listopada przedstawiciele społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym włączyli się w gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, biorąc udział w Mszy św. za Ojczyznę i składając wiązankę pod pomnikiem ku czci Bohaterów lat 1863 i 1939 - 1944.

12 listopada część młodzieży z klas VII i VIII uczestniczyła w VI Trampie Niepodległości organizowanym przez Szkołę Podstawową im. M. Romanowskiego w Józefowie. Uczniowie  zapalili znicze pod pomnikami upamiętniającymi poległych w walce o niepodległą Polskę, oddali im hołd minutą ciszy, obejrzeli piękny montaż słowno - muzyczny oraz udali się do miejsca, w pobliżu którego zginął poeta - powstaniec Mieczysław Romanowski. Udział w Trampie był okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, zwłaszcza z zakresu historii regionalnej, a także do integracji młodzieży z terenu naszej gminy.

Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości  

Poprawiono: czwartek, 14, listopad 2019 08:32

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine