Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2018/2019

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Na siwych puklach układa się babie lato,
na grobach lampy migocą umarłym duszom,
już niedługo, niedługo czekać nam na to,
już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą.

Jeżeli życie jest nicią – można przeciąć tę nić,
i odpłynąć na obłoku niby na srebrnej tratwie... Ach,
jak łatwo, ach, jak łatwo byłoby żyć,
gdyby nie żyć było jeszcze łatwiej!

"Dzień zaduszny" – Jan Brzechwa (fragm.)

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodząDzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych. Jak co roku przed Świętem Zmarłych wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięli udział w akcji "Znicz", sprzedając znicze i wiązanki przed cmentarzem katolickim w Józefowie. A w Dniu Wszystkich Świętych po raz kolejny wyruszyli na kwestę, z której dochód jest przeznaczony na renowację starych pomników. Pamięć o zmarłych jest świadectwem oddania Im czci i szacunku. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Niech więc ten czas będzie szczególnym doświadczeniem na naszej ziemskiej drodze.

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Dar serca

Czytaj więcej: Dar sercaW poniedziałek 15 października, z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej "Dar serca dla dzieci z Ukrainy", ofiarowując otrzymane od uczniów słodycze z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wsparcie dla dzieci zza wschodniej granicy to wspaniała inicjatywa mająca na celu dać im chwilę radości. Zapraszamy do włączenia się w akcję przynosząc – słodycze i chemię.

Produkty można składać w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Akcja trwa do 24 października.

Wszystkim, którzy włączą się w akcję bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Dar serca

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine