Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2018/2019

Wsparcie dla Małgosi

"Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi..."

Jan Paweł II

Czytaj więcej: Wsparcie dla MałgosiSzkolne Koło Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla Małgosi Rogowskiej, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Małgosia 13 stycznia br. dowiedziała się o swojej chorobie, od tego czasu przeszła już dwa cykle chemioterapii. Przed nią długie leczenie, konieczny będzie również przeszczep szpiku kostnego, dlatego też prosimy o rejestrowanie się w banku szpiku dla ratowania życia chorym na choroby krwi.

Ktoś z pewnością będzie mógł jej i innym potrzebującym uratować życie.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Na siwych puklach układa się babie lato,
na grobach lampy migocą umarłym duszom,
już niedługo, niedługo czekać nam na to,
już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą.

Jeżeli życie jest nicią – można przeciąć tę nić,
i odpłynąć na obłoku niby na srebrnej tratwie... Ach,
jak łatwo, ach, jak łatwo byłoby żyć,
gdyby nie żyć było jeszcze łatwiej!

"Dzień zaduszny" – Jan Brzechwa (fragm.)

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodząDzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych. Jak co roku przed Świętem Zmarłych wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięli udział w akcji "Znicz", sprzedając znicze i wiązanki przed cmentarzem katolickim w Józefowie. A w Dniu Wszystkich Świętych po raz kolejny wyruszyli na kwestę, z której dochód jest przeznaczony na renowację starych pomników. Pamięć o zmarłych jest świadectwem oddania Im czci i szacunku. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Niech więc ten czas będzie szczególnym doświadczeniem na naszej ziemskiej drodze.

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

Dar serca

Czytaj więcej: Dar sercaW poniedziałek 15 października, z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej "Dar serca dla dzieci z Ukrainy", ofiarowując otrzymane od uczniów słodycze z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wsparcie dla dzieci zza wschodniej granicy to wspaniała inicjatywa mająca na celu dać im chwilę radości. Zapraszamy do włączenia się w akcję przynosząc – słodycze i chemię.

Produkty można składać w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Akcja trwa do 24 października.

Wszystkim, którzy włączą się w akcję bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Dar serca

Strona 2 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine