Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Zespół "Promyczki"

Zespół PromyczkiZespół wokalno-taneczny "Promyczki" powstał w 2001 roku. Założycielką zespołu jest nauczycielka naszej szkoły p. Beata Harasiuk. Stroje dla zespołu zostały uszyte w 2005 r. dzięki funduszom pozyskanym przez opiekuna zespołu oraz przez dyrektora szkoły p. Krystynę Basińską z projektu Funduszu Ziemi Biłgorajskiej.

Do zespołu należą uczniowie klas I-III. Na zajęciach zespołu dzieci poznają pieśni i piosenki naszego regionu i innych regionów Polski oraz obrzędy ludowe. Zespół wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca podczas konkursów gminnych i powiatowych. "Promyczki" uatrakcyjniają uroczystości i imprezy szkolne i środowiskowe. Tradycją są "Spotkania pokoleń". Biorą w nich udział dzieci należące do  zespołu  "Promyczki" oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Józefów. Celem każdego spotkania jest ocalenie od zapomnienia tego, co jest nam najbliższe - naszej Małej Ojczyzny i związanych z nią tradycji, obrzędów, pieśni, przyśpiewek i tańców ludowych, a także integracja pokoleń. Na każdym spotkaniu dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz poznają nowe pieśni w  wykonaniu pań z Kół Gospodyń Wiejskich . Do tej pory odbyło się 5 spotkań: "Pieśni ludowe""Z kolędą i pastorałką", "Jak obyczaj stary każe...", "Obrzędy ludowe""Hej kolęda, kolęda...".

W 2005 roku został opublikowany zbiorek pieśni i tańców ludowych "Ocalić od zapomnienia...." opracowany przez p. Beatę Harasiuk i p. Mariana Madeja. Pan Marian Madej przez wiele lat współpracował z zespołem wykonując akompaniament na akordeonie. Po jego odejściu na emeryturę, pałeczkę kapelmistrza zespołu przejął p. Rafał Knap. W latach 2006-2008 opiekunem zespołu była też p. Małgorzata Czerwieniec. Dobrym duszkiem zespołu jest p. Stanisława Szpinda, która czynnie wspiera organizację spotkań pokoleń i uroczystości szkolnych.

W czasie 12 lat pracy zespołu pieśni, tańce, obrzędy ludowe poznało ogółem ok. 150  dzieci. Zespół z każdym rokiem młodnieje przyjmując nowych członków i nadal śpiewa i tańczy oraz cieszy oczy barwami tęczy swoich strojów.

Co nowego u "Promyczków"

Czytaj więcej: Co nowego u W czwartek 17 maja 2018 r. zespół wokalno-taneczny "Promyczki" gościł w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie. Podczas warsztatów wokalno tanecznych zespół wystąpił z układem wokalno-tanecznym prezentującym polskie pieśni i tańce ludowe. Następnie nasi goście uczyli się śpiewać pieśń "Hej od Biłgoraja" oraz tańczyć taniec "Szewczyk". Na zakończenie rozegrany został towarzyski mecz w piłkę nożną na "Magicznym dywanie". Zwycięstwo odnieśli nasi goście.

Czytaj więcej: Co nowego u "Promyczków"

Sukces kolędą wyśpiewany

Czytaj więcej: Sukces kolędą wyśpiewanyCzas kolędowania już za nami, ale w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II echa wciąż słychać. A to za sprawą tego, że nasi mali uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XII Stanisławowskich Spotkań z Kolędą, które tak pięknie zakończyły miesiąc styczeń.

Na scenie zaprezentowało się ponad 200 młodych artystów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów m.in. z: Aleksandrowa, Górecka Starego, Kaczórek, Krasnobrodu, Majdanu Nepryskiego, Majdanu Sopockiego, Tereszpola, Suśca, Zwierzyńca i Żurawnicy.

Czytaj więcej: Sukces kolędą wyśpiewany

Świeć gwiazdeczko, mała świeć...

Czytaj więcej: Świeć gwiazdeczko, mała świeć...Pod takim tytułem w środę 11 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II   w Majdanie Nepryskim odbyła się kolejna edycja cyklicznego "Spotkania Pokoleń".

W zimowy wieczór pojawili się w naszej szkole zaproszeni goście: władze samorządowe Burmistrz Józefowa pan Roman Dziura z małżonką, Przewodniczący Rady Miasta pan Jerzy Hajduk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie pani Edyta Nieśpiał, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" pani Barbara Wojciechowska, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hamerni, Radny Gminy Józefów pan Tadeusz Gontarz, Sołtys wsi Majdan Nepryski pani Kazimiera Holko, były Przewodniczący Rady Rodziców pan Marian Momot z małżonką oraz obecny pan Adam Litwin, emerytowani dyrektorzy naszej szkoły pani Krystyna Basińska i pani Kazimiera Gontarz oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy.

Czytaj więcej: Świeć gwiazdeczko, mała świeć...

"Nie chciałaś Kasiu w wianeczku chodzić..."

Czytaj więcej: Pod takim hasłem 11 maja 2016 r. odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim ósme już "Spotkanie Pokoleń". Spotkania takie mają na celu ocalenie od zapomnienia tego, co jest nam najbliższe - naszej Małej Ojczyzny i związanych z nią tradycji, obrzędów, pieśni, przyśpiewek i tańców ludowych oraz integrację pokoleń. Na każdej takiej imprezie dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz poznają nowe pieśni w wykonaniu pań z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Józefów.

Czytaj więcej: "Nie chciałaś Kasiu w wianeczku chodzić..."

Wielkie kolędowanie

Czytaj więcej: Wielkie kolędowanieW niedzielę 10 stycznia 2016 roku na józefowskim rynku podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla zgromadzonej publiczności zaśpiewa m.in. nasz zespół wokalno – taneczny "Promyczki". Dzieci zaprezentują się w repertuarze świątecznym. Będą to kolędy i pastorałki, które "Promyczki" zaśpiewały 12 grudnia 2015 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury, gdzie odbyły się eliminacje regionalne do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika, Będzin 2016.

Czytaj więcej: Wielkie kolędowanie

Strona 1 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine