Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Zespół "Promyczki"

Zespół PromyczkiZespół wokalno-taneczny "Promyczki" powstał w 2001 roku. Założycielką zespołu jest nauczycielka naszej szkoły p. Beata Harasiuk. Stroje dla zespołu zostały uszyte w 2005 r. dzięki funduszom pozyskanym przez opiekuna zespołu oraz przez dyrektora szkoły p. Krystynę Basińską z projektu Funduszu Ziemi Biłgorajskiej.

Do zespołu należą uczniowie klas I-III. Na zajęciach zespołu dzieci poznają pieśni i piosenki naszego regionu i innych regionów Polski oraz obrzędy ludowe. Zespół wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca podczas konkursów gminnych i powiatowych. "Promyczki" uatrakcyjniają uroczystości i imprezy szkolne i środowiskowe. Tradycją są "Spotkania pokoleń". Biorą w nich udział dzieci należące do  zespołu  "Promyczki" oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Józefów. Celem każdego spotkania jest ocalenie od zapomnienia tego, co jest nam najbliższe - naszej Małej Ojczyzny i związanych z nią tradycji, obrzędów, pieśni, przyśpiewek i tańców ludowych, a także integracja pokoleń. Na każdym spotkaniu dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz poznają nowe pieśni w  wykonaniu pań z Kół Gospodyń Wiejskich . Do tej pory odbyło się 5 spotkań: "Pieśni ludowe""Z kolędą i pastorałką", "Jak obyczaj stary każe...", "Obrzędy ludowe""Hej kolęda, kolęda...".

W 2005 roku został opublikowany zbiorek pieśni i tańców ludowych "Ocalić od zapomnienia...." opracowany przez p. Beatę Harasiuk i p. Mariana Madeja. Pan Marian Madej przez wiele lat współpracował z zespołem wykonując akompaniament na akordeonie. Po jego odejściu na emeryturę, pałeczkę kapelmistrza zespołu przejął p. Rafał Knap. W latach 2006-2008 opiekunem zespołu była też p. Małgorzata Czerwieniec. Dobrym duszkiem zespołu jest p. Stanisława Szpinda, która czynnie wspiera organizację spotkań pokoleń i uroczystości szkolnych.

W czasie 12 lat pracy zespołu pieśni, tańce, obrzędy ludowe poznało ogółem ok. 150  dzieci. Zespół z każdym rokiem młodnieje przyjmując nowych członków i nadal śpiewa i tańczy oraz cieszy oczy barwami tęczy swoich strojów.

"Na majówkę, na wędrówkę" - kolejne sukcesy naszych śpiewających uczniów!

Czytaj więcej: W niedzielę 31 maja 2015 r. na rynku w Józefowie odbył się Konkurs Piosenki Turystycznej. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim reprezentowała solistka Kaja Peć uczennica klasy VI (opiekun – pan Rafał Knap) oraz zespół "Promyczki" w składzie: Oliwia Bielak, Weronika Harasiuk, Maria Marzec, Gabriela Hanys, Kamila Kudelko, Amelia Kołodziej, Jessica Czerniak, Sandra Kusiak, Aneta Berdzik, Miłosz Czerwieniec, Kacper Mielniczek, Antoni Pastuszek i Daniel Serafin (op. panie – Beata Harasiuk i Małgorzata Czerwieniec). Nasi uczniowie zaprezentowali się świetnie i zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zdobywając wartościowe nagrody pieniężne.

Czytaj więcej: "Na majówkę, na wędrówkę" - kolejne sukcesy naszych śpiewających uczniów!

Sukces naszych zespołów

Czytaj więcej: Sukces naszych zespołów18 października 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbyło się VII Spotkanie z Poezją Papieską i Piosenką Religijną.

Tradycyjnie już uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wzięli w  nim udział. Szkołę reprezentowały dwa zespoły: "Promyczki", którego obecnie opiekunem jest p. Małgorzata Czerwieniec oraz "Nepryszki" z opiekunem p. Rafałem Knapem. Obydwa zespoły decyzją Jury otrzymały I miejsca. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: Sukces naszych zespołów

"Jadą goście, jadą..."

Czytaj więcej: W czwartek 5 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim odbyło się  tradycyjne już "Spotkanie Pokoleń". Tradycyjne bo to już szósta edycja tegoż spotkania. A były to pokolenia: uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły obecnie pracujących oraz emerytów.

Wszystkich gości serdecznie powitała gospodyni spotkania pani dyr. Kazimiera Gontarz. Zespół "Promyczki" prowadzony przez panią Beatę Harasiuk zaśpiewał pieśni o Macieju, który jechał do miasta, o Marynie, która nie umiała gotować pierogów i babie, która piekła chleb i wyszedł jej zakalec gruby na palec...

Czytaj więcej: "Jadą goście, jadą..."

Granie i śpiewanie zespołu "Promyczki"

Zespół wokalno - taneczny "Promyczki", którego założycielką i prowadzącą od wielu lat jest p. Beata Harasiuk wystąpił z pieśniami "Maryjo chcę zamieszkać z Tobą" i "Granie i śpiewanie" podczas VI Józefowskiego Spotkania z Piosenką Religijną w MOK w Józefowie. Jury doceniło umiejętności wokalne naszych uczniów przyznając I miejsce.

"Promyczki" wystąpiły również w IX Zamojskim Festiwalu Piosenki Religijnej "Moja wiara, moja miłość" w MDK w Zamościu. Zespół otrzymał za występ podziękowanie.

Strona 2 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine