Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Działania Samorządu Uczniowskiego

Mikołajki w naszej szkole

Czytaj więcej: Mikołajki w naszej szkole6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył... po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z radością. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!

Czytaj więcej: Mikołajki w naszej szkole

Stara polska tradycja - Andrzejki

Czytaj więcej: Stara polska tradycja - AndrzejkiAndrzejki to stara polska tradycja. Wigilia świętego Andrzeja jest nocą magiczną, a wróżąc w tym czasie, można poznać swoją przyszłość, tak wierzyli dawniej ludzie.  Współcześnie, Andrzejki to czas wesołej zabawy. W naszej szkole, tradycyjnie już, w przystrojonej sali, każdy mógł posłuchać wróżb, dowiedzieć się, jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości, poznać imię przyszłego męża czy żony, usłyszeć prawdę o sobie, czy też dowiedzieć się, co czeka go w najbliższej przyszłości. Wróżbom towarzyszyły tańce i wspaniała zabawa. Było po prostu magicznie i czarodziejsko, a twarze uczniów błyszczały zadowoleniem.

Czytaj więcej: Stara polska tradycja - Andrzejki

Złotóweczka dla pieseczka

Czytaj więcej: Złotóweczka dla pieseczkaPrzez cały miesiąc październik w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim trwała akcja zbierania pieniędzy i karmy dla zwierząt ze schroniska w Józefowie. Szlachetny cel sprawił, że zainteresowanie akcją wśród uczniów było bardzo duże.

Serdecznie dziękujemy.

Akcję na terenie szkoły zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami - Barbarą Gontarz, Aliną Gontarz i Małgorzatą Bednarz.

Dzień Świętego Walentego

Czytaj więcej: Dzień Świętego WalentegoW dniu 13 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Świętego Walentego", w którym przekazywaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią, przyjaźnią i miłością. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią: Moniką Basińską–Lal, Ewą Marzec i Anną Czapką. Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny wystrój sal lekcyjnych oraz uczniów ubranych na czerwono. Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną "Pocztę Walentynkową" aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy.

Czytaj więcej: Dzień Świętego Walentego

Dzień Chłopaka 2017

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim chłopakom aby byli:
pomocni jak komputer,
szybcy jak japoński skuter,
sympatyczni jak maskotki
i słodziutcy jak szarlotka.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka 201702 października 2017 r. w naszej szkolę odbył się "Dzień Chłopaka". Dziewczyny ze starszych klas postanowiły uczcić to święto i zorganizowały akademię. Przedstawiły reality show, w którym był m.in. pokaz mody, czyli "W co powinni ubierać się chłopcy?" Odbył się także mecz piłki nożnej oraz ćwiczenia fitness. Na koniec uroczystości odbył się konkurs na "Super Chłopaka", w którym wzięli udział: Daniel Trześniowski kl. III, Nataniel Garbiec kl. II, Michał Korytko kl. II, Kacper Mielniczek kl. VI, Jakub Wołoszyn kl. III. Dziewczęta przygotowały dla nich zadania dotyczące m.in. urody, gotowania, wiązania krawata, znajomości marek samochodów, szycia.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka 2017

Strona 1 z 4

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine