Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2019/2020

Konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa 2019"

Czytaj więcej: Konkurs W Szkole Podstawowej im. Jan Pawła II w Majdanie Nepryskim odbył się konkurs na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową".

Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz uzdolnień plastycznych, integracja wspólnoty rodzinnej (szopka mogła być wykonana z pomocą członków rodziny). Wielkość szopki oraz wybór materiałów ograniczony był jedynie możliwościami i wyobraźnią twórczą jej wykonawców!

Czytaj więcej: Konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa 2019"

Matematyczne Biuro Śledcze

Czytaj więcej: Matematyczne Biuro ŚledczeDnia 19.12.2019 r. uczniowie klasy ósmej podczas zajęć z matematyki prowadzili śledztwo i szukali winnego zniknięcia świątecznych pierniczków. Detektywi rozwiązywali zagadki matematyczne, czytali instrukcje, poszukiwali wskazówek i podążali za nimi, a wszystko po to, aby odszyfrować tajemniczy numer – ulubioną liczbę przestępcy. Śledczy Matematycznego Biura Śledczego zdobyli wizerunki kilku podejrzanych. Uczniowie bawili się w trakcie tej lekcji znakomicie, a  powtórka materiału przebiegła w sposób aktywny, z wypiekami na twarzach uczniów.

Podczas tej lekcji zostały zrealizowane następujące cele: doskonalenie sprawności rachunkowej, wykorzystywanie i tworzenie informacji, modelowanie matematyczne, rozumowanie i tworzenie strategii. Także ostatniego dnia przed świętami nie zabrakło atrakcji matematycznych.

Czytaj więcej: Matematyczne Biuro Śledcze

Kartka Bożonarodzeniowa 2019

Czytaj więcej: Kartka Bożonarodzeniowa 2019Kolejna edycja szkolnego konkursu plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa 2019" zgromadziła aż 61 prac.

W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III naszej szkoły.

Jury w składzie p. Anna Krzaczek i p. Anna Grzyb nagrodziło 16 prac.
 

Czytaj więcej: Kartka Bożonarodzeniowa 2019

Konkurs plastyczny "Wśród lasów, wzgórz, pejzaży..."

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Ogólny widok Roztocza – to wzgórza porośnięte lasami. Pola na polanach śródleśnych, poprzecinane głębokimi parowami i jarami. Zawsze na horyzoncie smugi szafranowych lasów, dolina Wieprza z ukwieconymi łąkami – Przełomy rzek o charakterze górskim, jak Tanew, Sopot, Szum - płynące w głębokich kotlinach leśnych…   Nie mogę się rozstać z tutejszymi lasami i wzgórzami, nigdzie nie znajdę takich pięknych jodeł i buków, nigdzie tak pięknie nie będą szumieć sosny..." – pisała Aleksandra Wachniewska.

Ten fragment regulaminu XVI Przeglądu Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza zachęcił, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Wśród lasów, wzgórz i pejzaży".

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Wśród lasów, wzgórz, pejzaży..."

Konkurs historyczny

Czytaj więcej: Konkurs historycznyUczniowie SP w Majdanie Nepryskim wzięli udział w konkursie "Powstanie Styczniowe na Roztoczu" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie. W szkolnych eliminacjach uczestniczyło 6 osób z klas VI - VIII. Do etapu II, który został przeprowadzony 10 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Józefowie zakwalifikowali się Gabriela Kozyra (kl. VII) i Marcin Bryła (kl. VI b). Po rozwiązaniu finałowego testu uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o przebiegu Powstania Styczniowego na Lubelszczyźnie, uczestnicząc w konferencji historycznej pod hasłem "Walka - Niepodległość - Pamięć", podczas której nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny

Strona 1 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine