Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Jak się uczyć w domu?

mt_ignore:Jak się uczyć w domu?

Rok szkolny 2019/2020

Ciche bohaterki

Czytaj więcej: Ciche bohaterkiCiche bohaterki - panie z obsługi wraz z dyrekcją  i opiekunem Szkolnego Koła Caritas ze  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim włączyły się do akcji szycia maseczek. Maseczki są niezbędne dla personelu medycznego dla bezpiecznej codziennej pracy.

W obliczu medialnych informacji o tym, że jest to obecnie towar deficytowy i wkrótce jego brak może sparaliżować pracę szpitali, w wielu miejscach Polski zrodziły się oddolne inicjatywy mające dać wsparcie ludziom będącym na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Czytaj więcej: Ciche bohaterki

Akcje SKC na rzecz potrzebujących

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Czytaj więcej: Akcje SKC na rzecz potrzebującychSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Od dnia 26 lutego 2020 r. przystąpiliśmy do konkursu "Ścieżki Miłosierdzia".

Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich i nadchodzących wydarzeń.
 

Akcja numer 1

Szkolne Koło Caritas ogłosiło Wielką Zbiórkę Zabawek dla dzieci z Przedszkola w Tomaszpolu na Ukrainie z parafii, gdzie posługuje ks. Stanisław Swórka. Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bywają "pomostem" pomiędzy światem dorosłych, a światem dziecięcych marzeń, lęków, smutków. Są dla najmłodszych pocieszeniem, ukochanym przyjacielem. Ocierają łzy i towarzyszą w niezliczonych przygodach i zabawach.

Czytaj więcej: Akcje SKC na rzecz potrzebujących

Wsparcie finansowe dla Maleńkiej Mi

"Idziesz przez świat i światu dajesz
kształt przez Twoje czyny..."
(St. Wyspiański)

Czytaj więcej: Wsparcie finansowe dla Maleńkiej MiSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. W miesiącu marcu chcielibyśmy prosić o wsparcie finansowe dla Maleńkiej Mi, która jest bardzo chora i na jej leczenie potrzebny jest najdroższy lek świata. Dziewczynka ma  SMA typu pierwszego. By Mia mogła rozpocząć leczenie genowe w USA potrzeba ponad 9 milionów złotych… Zaczynamy walkę o cud dla niej i prosimy z całego serca, dołączcie do naszej zbiórki.

Czytaj więcej: Wsparcie finansowe dla Maleńkiej Mi

Wywołaj uśmiech na twarzy dzieci!

"Jeden mały uśmiech rozwidnia życie."
Julian Ejsmond

Czytaj więcej: Wywołaj uśmiech na twarzy dzieci!Szkolne Koło Caritas ogłasza Wielką Zbiórkę Zabawek dla dzieci z Przedszkola w Tomaszpolu na Ukrainie z parafii, gdzie posługuje ks. Stanisław Swórka. Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bywają "pomostem" pomiędzy światem dorosłych, a światem dziecięcych marzeń, lęków, smutków. Są dla najmłodszych pocieszeniem, ukochanym przyjacielem. Ocierają łzy i towarzyszą w niezliczonych przygodach i zabawach.

W wielu domach jednak ich brak. Szczególnie wśród polskich dzieci mieszkających w najbiedniejszych regionach świata - naszych najmłodszych rodaków zamieszkujących Europę Wschodnią... na Ukrainie.

Zabawki można dostarczać do 13 marca b.r. do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Czytaj więcej: Wywołaj uśmiech na twarzy dzieci!

Wolontariusze SKC w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Czasem najlepszym prezentem na święta
jest zwykła obecność drugiej osoby..."

Czytaj więcej: Wolontariusze SKC w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Tradycyjnie jak co roku w grudniu, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wystąpili gościnnie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra" w Długim Kącie pod opieką pani Marii Rysztak i Joanny Wakoń. Wspólny śpiew pięknych, polskich kolęd przy akompaniamencie gitary wywołał wielką radość i zadumę nad tajemnicą wcielenia. Życzenia złożone przez uczniów, a także piękne kartki świąteczne wykonane w ostatnim czasie przez wolontariuszy wywołały nie tylko szeroki uśmiech na twarzach, ale również łzy wzruszenia. Seniorzy byli bardzo wzruszeni, a szczególnie podobały się im pieśni, które zaśpiewali młodzi artyści. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w pracę na rzecz innych. Wizyta i rozmowy były dla naszych uczniów piękną lekcją szacunku do osób starszych. Takie odwiedziny są niezwykle ważnym darem naszych serc dla osób starszych, schorowanych, samotnych. Dają im chwile radości, spełniają ich potrzebę rozmowy z kimś życzliwym. W nas wolontariuszach kształtują otwartość i wrażliwość na potrzeby innych oraz sprawiają radość z pomagania, z umiejętności poświęcania swojego wolnego czasu.

Czytaj więcej: Wolontariusze SKC w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

Strona 1 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine