Uczniowie jako postacie z bajekMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa. Jest to świetna okazja aby przypomnieć dzieciom lubiane i znane historie. Baśnie i bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, nie tylko rozweselają i bawią, ale też wychowują i uczą. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale także zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną.

To bajki uczą nas odpowiednich postaw, empatii i niesienia pomocy innym, a także pokazują nam prawidłowe postawy oraz uczą odróżniania dobra od zła. Ten dzień jest też świetną promocją czytelnictwa i książek znajdujących się w zbiorach szkolnej biblioteki.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim ten niezwykły dzień obchodzony był w środę 8 listopada. Do wspólnej zabawy włączyła się cała społeczność szkolna.

Uczniowie klas I-VI uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Odbył się konkurs na najciekawiej zaprezentowaną bajkową postać. Każda klasa w różnobarwnych korowodach w rytm muzyki mogła pokazać swoje przebranie.

Jury w składzie: pani dyr. Maria Rysztak, pani Ewa Rogowska-Mazur i pani Diana Pakuła, po burzliwych obradach wyłoniło najciekawiej przedstawione postacie z bajek.

Za najładniejsze przebranie w konkursie zostali wyróżnieni: Mikołaj Nieścior kl.1, Szymon Pastuszek kl.2, Igor Podgórski kl.2, Adam Bundyra kl.2, Bartosz Borowiec kl.3, Wiktoria Wojcik kl.3, Nikola Dołęska kl.3, Przemysław Berdzik kl.4, Laura Kuczma kl.4, Klaudia Herda kl.5, Małgorzata Zając kl.5, Wojciech Litwin kl.6, Franciszek Panas kl.6. Uczniowie zostali nagrodzeni książką oraz cukierkiem.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają. Spotkanie zakończyło się "Bajkowym poczęstunkiem" i zaproszeniem po wypożyczenie bajki ze zbiorów szkolnej biblioteki. Była to świetna promocja czytelnictwa.

Święto zorganizowały pani Anna Krzaczek i pani Anna Gontarz.

Galeria prezentuje uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim przebranych za postacie z bajek podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek