W roku szkolnym 2025/2026 w przedszkolu w grupie 3,4,5-latków przeprowadzona była innowacja pedagogiczna "Gramy zmysłami".
Celem innowacji było wsparcie rozwoju dzieci pod kontem prawidłowej integracji sensorycznej poprzez stwarzanie dzieciom sytuacji zabawowych dostarczając różnorakich bodźców zmysłowych Grupa realizowała comiesięczne zadania z wielkim zaangażowaniem i przede wszystkim wielką radością. Innowacja była realizowana od października do kwietnia.
Realizowane zadania:
- Październik - Ścieżka sensoryczna
- Listopad - Węch
- Grudzień - Wzrok
- Styczeń - Słuch
- Luty - Dotyk
- Marzec - Smak
- Kwiecień - Zmysł równowagi
Efekty uzyskane na skutek wdrożenia w/w innowacji to:
- usprawnienie funkcji integracji sensorycznej
- lepszy rozwój psychoruchowy dzieci
- poprawa koordynacji ruchowej i zmysłu równowagi
- poprawa zdolności koncentracji i skupienia uwagi
- zmniejszenie nadpobudliwości ruchowej
- poprawa komunikacji swoich potrzeb i nawiązywanie interakcji z otoczeniem
Innowacje przeprowadziła pani Natalia Puźniak.
Galeria przedstawia przedszkolaki realizujące zadania z innowacji "Gramy zmysłami"



