W dniu 11 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Podkarpackiego Centrum Nauki w Jasionce.
Po krótkiej podróży autobusem przyszedł czas na naukę poprzez zabawę, Dzieci przechodziły po wielu działach Podkarpackiego Centrum Nauki i samodzielnie przeprowadzały różne doświadczenia i rozwiązywały zagadki. Miały możliwość sterowania samolotu i balonu. Dopełnieniem tej wizyty była wyprawa w kosmos i możliwość kierowania łazikiem. Dzieci uczyły się też tankować auta elektryczne. Najciekawszym punktem wycieczki była obserwacja z tarasu widokowego startu i lądowania samolotów na lotnisku w Jasionce. Dzieciaki zmęczone wszystkimi atrakcjami, zjadły pyszny obiad w restauracji Hangar Smaku i wróciły do domu.
Wycieczkę zorganizowała pani Małgorzata Bednarz wraz panią Beatą Harasiuk i Dominiką Gontarz.
Zdjęcia przedstawiają dzieci zwiedzające Podkarpackie Centrum Nauki w Jasionce



