Uroczysta akademiaW dniu 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu przypomnienie uczniom, jak ważnym momentem w historii Polski było uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas młodszych i starszych zaprezentowali część artystyczną. W programie znalazły się patriotyczne wiersze, piosenki, tańce oraz scenki teatralne przypominające wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem i powagą przedstawili znaczenie tego święta dla naszego kraju. Dzięki pięknym strojom, dekoracjom w barwach narodowych oraz występom cała społeczność szkolna mogła poczuć podniosły charakter tego dnia. Ta uroczystość była nie tylko lekcją historii, ale także ważnym momentem kształtowania postaw patriotycznych i szacunku do ojczyzny. Uczniowie przypomnieli, jak ważne są wartości takie jak wolność, jedność i odpowiedzialność za kraj.

Akademię przygotowali p. Krzysztof Król, p. Rafał Knap przy pomocy p. Małgorzaty Bednarz i p. Beaty Harasiuk. Dzień wcześniej delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w Mszy Świętej a także złożyła kwiaty pod pomnikiem Bohaterów 1863 i 1939-1944 w Józefowie.

Galeria przedstawia akademię w SP Majdan Nepryski

Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja