Dziewczynki przebrane za WiosnęW piątek 20 marca 2026r. w naszej szkole odbyło się powitanie wiosny. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w uroczystości "Wiosna na wybiegu".

Najpierw wszyscy obejrzeli film edukacyjny "Zwiastuny wiosny". Potem na wybiegu zaprezentowało się aż pięć Wiosen, które maszerowały w rytm wesołych piosenek i prezentowały swój strój. Po przejściu każda Pani Wiosna usiadła na przygotowanych tronach. Wtedy reprezentanci poszczególnych klas odczytali listy do wiosny przepełnione tęsknotą za tą porą roku i wiosennymi marzeniami.

Zajęcia w klasieDnia 20 marca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyły się radosne obchody pierwszego dnia wiosny. Był to wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, kreatywności i dobrej zabawy.

Tego dnia władzę w szkole przejęła klasa 7, która wcieliła się w rolę nauczycieli. Uczniowie przygotowali się do tego zadania z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Prowadzili lekcje dla młodszych kolegów i koleżanek, starając się przekazać wiedzę w ciekawy i przystępny sposób.

Zbiórka dla AdasiaAdaś Iwanejko walczy ze śmiertelną chorobą - dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD). Do niedawna była to choroba nieuleczalna. Dziś pojawiła się szansa - terapia genowa w USA. Koszt leczenia to około 3,7 miliona dolarów.

To nie jest tylko walka o zdrowie. To jest walka o życie dziecka. Adaś choruje na jedną z najbardziej brutalnych chorób genetycznych, która dzień po dniu odbiera mu siłę, niezależność i czas. Ten koszmar dzieje się naprawdę. Bez leczenia Adaś straci wszystko - najpierw przestanie chodzić, potem siadać, a w końcu samodzielnie oddychać...

Karma dla psówW Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Niepryskim odbyła się wyjątkowa akcja charytatywna pod hasłem "Złotóweczka dla pieseczka".

Celem zbiórki było wsparcie czworonożnych przyjaciół poprzez zakup karmy dla Gminnego Przytuliska w Józefowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać środki, za które zakupiono karmę dla potrzebujących piesków. Każda przekazana złotówka miała znaczenie i pokazała, że nawet najmniejszy gest może przynieść wielką pomoc.

Uczniowie podczas apeluW piątek 13 lutego 2026 r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w I półroczu roku szkolnego 2025/2026.

Głównym celem działalności Samorządu Uczniowskiego było reprezentowanie ogółu uczniów oraz działanie na rzecz społeczności uczniowskiej poprzez stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska.