Zespół PromyczkiZespół wokalno-taneczny "Promyczki" powstał w 2001 roku. Założycielką zespołu jest nauczycielka naszej szkoły p. Beata Harasiuk. Stroje dla zespołu zostały uszyte w 2005 r. dzięki funduszom pozyskanym przez opiekuna zespołu oraz przez dyrektora szkoły p. Krystynę Basińską z projektu Funduszu Ziemi Biłgorajskiej.

Do zespołu należą uczniowie klas I-III. Na zajęciach zespołu dzieci poznają pieśni i piosenki naszego regionu i innych regionów Polski oraz obrzędy ludowe. Zespół wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca podczas konkursów gminnych i powiatowych. "Promyczki" uatrakcyjniają uroczystości i imprezy szkolne i środowiskowe. Tradycją są "Spotkania pokoleń". Biorą w nich udział dzieci należące do  zespołu  "Promyczki" oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Józefów. Celem każdego spotkania jest ocalenie od zapomnienia tego, co jest nam najbliższe - naszej Małej Ojczyzny i związanych z nią tradycji, obrzędów, pieśni, przyśpiewek i tańców ludowych, a także integracja pokoleń. Na każdym spotkaniu dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz poznają nowe pieśni w  wykonaniu pań z Kół Gospodyń Wiejskich . Do tej pory odbyło się 5 spotkań: "Pieśni ludowe""Z kolędą i pastorałką", "Jak obyczaj stary każe...", "Obrzędy ludowe""Hej kolęda, kolęda...".

W 2005 roku został opublikowany zbiorek pieśni i tańców ludowych "Ocalić od zapomnienia...." opracowany przez p. Beatę Harasiuk i p. Mariana Madeja. Pan Marian Madej przez wiele lat współpracował z zespołem wykonując akompaniament na akordeonie. Po jego odejściu na emeryturę, pałeczkę kapelmistrza zespołu przejął p. Rafał Knap. W latach 2006-2008 opiekunem zespołu była też p. Małgorzata Czerwieniec. Dobrym duszkiem zespołu jest p. Stanisława Szpinda, która czynnie wspiera organizację spotkań pokoleń i uroczystości szkolnych.

W czasie 12 lat pracy zespołu pieśni, tańce, obrzędy ludowe poznało ogółem ok. 150  dzieci. Zespół z każdym rokiem młodnieje przyjmując nowych członków i nadal śpiewa i tańczy oraz cieszy oczy barwami tęczy swoich strojów.

Członkowie zespołu w strojach ludowychW piątek 12 kwietnia 2024r. po raz kolejny uczniowie klasy III należący do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" odwiedzili w czasie wielkanocnym uczniów i pracowników naszej szkoły z "kogucikiem" życząc wszystkim zdrowia i szczęścia.

Każdy chętny mógł też pogłaskać kogucika na szczęście. Mali artyści kończą w tym roku swoją przygodę w zespole "Promyczki". Mając to na uwadze wyruszyliśmy we wtorek 16 kwietnia 2024 r. z kogucikiem do Józefowa, aby odwiedzić zaprzyjaźnione i współpracujące ze szkołą instytucje i zakłady pracy.

Zespół "Promyczki" na scenieZespół wokalno-taneczny "Promyczki" działający w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, już na wakacjach pracował w pocie czoła (ogromny upał) podczas Dożynek Powiatu Biłgorajskiego w Józefowie. Dzieci w strojach ludowych niosły tabliczki z nazwami gmin biorących udział w korowodzie z okazji święta plonów.

A po wakacjach kolejne wyzwania. Tym razem w sobotę 16 września 2023 r. nasi trzecioklasiści wystąpili z układem wokalno-tanecznym pieśni i tańców ludowych podczas festynu "Wykopki'2023".

Zespół Promyczki z dyplomem i nagrodamiW czwartek 12 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie odbyły się XVI Stanisławowskie Spotkania z Kolędą. Nasz szkolny zespół wokalno-taneczny "Promyczki" wystąpił w grupie klas I-III z pastorałką "Puk, puk, puk" i odniósł sukces. Nasi mali artyści zajęli I miejsce w kategorii zespołów. Radości było co niemiara.

Zespół oprócz statuetki i dyplomu otrzymał nagrodę zbiorową: grę zręcznościowa w hokeja oraz nagrody indywidualne: bidony i słodycze. Dodatkowym sukcesem było zajęcie II miejsca przez solistkę zespołu Oliwię Hałasa. Zespół od wielu lat prowadzi p. Beata Harasiuk.

Wieziemy tu kogucika...W środę 27.04.2022 r. dzieci z klasy I należące do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" chodziły po szkole z kogucikiem. Chodziły i śpiewały pieśń ludową "Wieziemy tu kogucika" charakterystyczną dla okresu wielkanocnego. Odwiedziły i małych i dużych. Zebrały pochwały oraz mnóstwo słodyczy. Wszystkim podobał się kolorowy kogucik, który dumnie rozsiadł się w koszyku niesionym przez dzieci.

Mali artyści otrzymali zaproszenie na występ już za rok. Kultywowanie tradycji ludowych jest ważne dla naszej szkoły zgodnie z przesłaniem jej patrona Jana Pawła II: "Strzeżcie tych wartości i tego dziedzictwa, które stanowią o waszej tożsamości."

Promyczkowe kolędowanie…W środę 26 stycznia 2022 r. uczniowie klasy I należący do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" wyruszyli z gwiazdą na szkolne kolędowanie. Złożyli wizytę pani pedagog, pani dyrektor, pani bibliotekarce, przedszkolakom, uczniom klasy II, III i IV oraz obsłudze. Snuły się kolędy i pastorałki.  A po nich zabrzmiały gromkie życzenia: "za kolędę dziękujemy, zdrowia szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok". Wszędzie mali artyści wywoływali uśmiech na twarzach.

Nazbierali mnóstwo słodyczy, które zostały sprawiedliwie podzielone pomiędzy kolędników. Dzieci do występu przygotowała opiekun zespołu p. Beata Harasiuk.