Zdjęcie ilustracyjneSamorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV-VIII na warsztaty z szydełkowania, które odbędą się w najbliższy czwartek 14 grudnia na 8 godzinie lekcyjnej (14:35-15:20).

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie własnej włóczki oraz szydełka. Wymagana jest także zgoda rodziców/opiekunów prawnych, która dostępna jest w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat zaproszenieSamorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy z naszej szkoły (klasy I-VIII) do wzięcia udziału w konkursie "Świąteczna dekoracja". Warunkiem przystąpienia do konkursu jest udekorowanie klasy ozdobami świątecznymi.

Komisja konkursowa oceniać będzie zgodność prac z regulaminem i tematyką konkursu, pomysłowość i oryginalność dekoracji oraz estetykę wykonania dekoracji.

Celem konkursu jest promowanie odpowiedzialności uczniów za sale lekcyjne, motywowanie uczniów do dbałości o wystrój szkoły i sal lekcyjnych oraz stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole.

Uczennice przy choinceRozpoczął się ostatni miesiąc roku - grudzień, co oznacza, że oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole zapanował już magiczny nastrój. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego udekorowali szkolną choinkę, która tradycyjnie znajduje się na parterze nasze szkoły.

Rozpoczęliśmy też wspólne odliczanie do Świąt - codziennie na dekoracji świątecznej zmieniamy liczbę dni, która pozostała do 25 grudnia. Wkrótce również przerwy umilać nam będzie świąteczna muzyka. Dekoracje w klasach także pomagają wprowadzać świąteczną atmosferę w szkole.

Święty MikołajSamorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do wzięcia udziału w mikołajkowej akcji.

W środę 6 grudnia prosimy, aby ubrać się w kolorze czerwonym i założyć mikołajkowe czapki. Razem stwórzmy świąteczną atmosferę w naszej szkole.

Uczniowie bawiący się na balu andrzejkowymJest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb.

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.