Zdjęcie ilustracyjneJuż 26 października 2025 r. odbędzie się w Biłgoraju "XXIII Dzień Jesiennego Liścia". Podczas tego festynu, będą zbierane fundusze dla dwunastoletniego Adasia, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a - nieuleczalną chorobą genetyczną prowadzącą do stopniowej utraty sprawności.

Adaś został zakwalifikowany do innowacyjnej terapii genowej w Bostonie, której koszt wynosi aż 3,7 mln dolarów. To ogromna szansa na poprawę jego stanu zdrowia i przedłużenie życia.

Uczniowie z Pudełkami SzczęściaSzkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim otrzymało od Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej "Pudełka Szczęścia" wraz z produktami spożywczymi i upominkami dla dzieci.

Podarkami tymi zostały obdarowane po raz kolejny dzieci zaangażowane w wolontariat. Radości nie było końca.

Uczniowie z Pudełkami szczęściaSzkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim otrzymało od Caritas Diecezjalnej "Pudełka Szczęścia" wraz z produktami spożywczymi i upominkami dla dzieci.

Podarkami tymi zostały obdarowane po raz kolejny dzieci zaangażowane w wolontariat. Radości nie było końca.

Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka, dlatego dziękujemy Caritas Polska i Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Wolontariusze Szkolnego Koła CaritasW dniach 8-9 marca br. w sklepach całej Polski odbyła się świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Caritas Polska pod hasłem "Tak POMAGAM".

Członkowie Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim chętnie włączyli się do akcji. Ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym.

Iga wśród prezentówSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących.

W miesiącu grudniu zorganizowany był charytatywny Kiermasz Dobroci, na którym można było nabyć ręcznie wykonane szydełkowe cudeńka. Piękności te zostały przekazane przez byłą naszą uczennicę panią Małgorzatę Pasierbiewicz (obecnie zamieszkującą we Włoszech).